גרפולוגיה וניתוח אותיות גרפולוגי – למה הם משמשים ?

דף הבית
אותיות גרפולוגיה
צרו קשר

גרפולוגיה וניתוח אותיות גרפולוגי

גרפולוגיה מודרנית היא כלי מדעי המבוסס על כללים וחוקים ברורים. נכון שלא כל מי שלומד ריקוד יהיה רקדן, ולא כל מי שסיים לימודי רפואה יהיה רופא מצטיין.

יחד עם זאת, את כל אחד יכול ללמוד לבצע ניתוח אותיות בגרפולוגיה אותם ניתן לתרגם לתכונות אישיותיות. זאת בהחלט אפשר לעשות לאחר קורס בסיסי בגרפולוגיה.

לעומת זאת, אדם הוא יותר מסה"כ של תכונות, ואת הסינתזה יוכל לעשות רק גרפולוג שהוא גם מוכשר - ולא פחות חשוב - מנוסה מאוד. ככל שתאסוף ותחקור יותר כתבי יד (ואני מתכוונת להרבה הרבה אלפים) - תבין טוב יותר את ההיגיון שבגרפולוגיה, ותדע לשפוט את הסימנים בצורה יותר אובייקטיבית ומדויקת.

למה משמשים גרפולוגיה וניתוח אותיות גרפולוגי?

הגרפולוגיה משמשת כיום בתחומים רבים ומגוונים:

מיון מועמדים - לרוב המשרות המוצעות מועמדים רבים. בדרך כלל, כדי לבחור את המועמד המתאים ביותר נעזרים מנהלי כוח האדם בבדיקות הגרפולוגיות הנותנות למראיין כלי אובייקטיבי ומדויק, המשמש כמו שיקוף רנטגן לרופא. הבדיקה הגרפולוגית משמשת למנהל לא רק כדי לבחור את האדם המתאים, אלא גם כדי שהציפיות שלו מהעובד, לאחר שהתקבל, יהיו ריאליות. אם, למשל, המועמד חסר יוזמה, המנהל לא ירתח מזעם בכל פעם שהמועמד אינו יוזם בעצמו.

בדיקת מהימנות (יושר) - אין שום כלי המסוגל לאבחן את רמת מהימנותו של המועמד כפי שניתן באמצעות גרפולוגיה.

התאמה לנישואים - אי אפשר לקבוע על פי כתב היד האם בני הזוג יתאימו. יחד עם זאת, בהחלט ניתוח גרפולוגי יכול לעזור להם להכיר אחד את השני הרבה יותר טוב, ולשקף עבורם את הקשיים שעלולים לצוץ ואת "האזורים" באישיות שלהם, שיעזרו להם לתמוך זה בזו, ולהיפך.

התאמה לקיבוצים ומושבים - רוב המועמדים המגישים את המועמדות שלהם לקיבוץ או מושב עוברים בדיקה גרפולוגית.
למרות שאנחנו נתקלים בהתנגדות ובחששות מצד המועמדים, הבדיקה היא גם לטובתם. חבל שמשפחה תעקור לקיבוץ או למושב ובסופו של תהליך לא יתאקלמו...

זיהוי הכותב במכתבים אנונימיים - מכתבי שיטנה ומכתבים אנונימיים יכולים לגרום נזקים בלתי הפיכים לאנשים שמקבלים אותם ולמשפחתם. בעזרת גרפולוגיה ניתן לעתים קרובות לזהות תכונות המאפיינות את הכותב, ולמנוע מצבים של חוסר ודאות והשמצות שווא.

גרפולוגיה משפטית, השוואות כתבי-יד וחתימות בתי משפט נעזרים כיום בקביעות במומחים לזיהוי מסמכים על מנת לקבל חוות דעת מומחה בנושא אוטנטיות של מסמכים, צוואות, צ'קים, חתימות על ערבויות וכו'.

הכוונה מקצועית כל אחד מכיר את עצמו ברמת מודעות זו או אחרת, ובכל זאת, כשהוא יושב מול אדם מקצועי, שעושה לו "סדר בראש" ומצביע על תכונות שלא העריך נכון ומשקף עבורו את כישוריו ואת קשייו - תוך המלצות על כיוון לימודים או עיסוק - הכול מתבהר, והכיוון שהוא יבחר עשוי לחסוך לו שנים של ניסוי וטעייה בתחומים שלא מתאימים לו.

ייעוץ אישי אנשים רבים פונים לייעוץ אישי. אתה שולח את כתב ידך לגרפולוג אשר מנתח אותו, לומד אותך את אישיותך ואת מניעך, ועוזר לך להבין את עצמך טוב יותר. על ידי הבנת עצמך לעומק, אתה לוקח אחריות על החיים שלך. אתה יכול לקצר תהליכים המקשים על התקדמותך, להגביר את רמת המודעות האישית שלך, ולקדם את ההתפתחות האישית שלך. גם פסיכולוגים נעזרים בשירותי הגרפולוגים. שירות שכזה יכול לקצר באופן משמעותי את משך הטיפול ולעזור לפסיכולוג להתמקד בנקודות החשובות, כבר מתחילת הטיפול.

א
ב
ג
ד
ה
ו
ז
ח
ט
י
כ
ל
מ
נ
ס
ע
פ
צ
ק
ר
ש
ת

קידום אתר – גרפונט בע"מ

גרפולוגיה – מא' ועד ת'
כל הזכויות שמורות ©חנה קורן - מכון גרפולוגיה

אתר אותיות גרפולוגיה